+90 545 736 6371

Bitcoin; hükümetlere, kuruluşlara veya herhangi bir bireye ait olmayan dijital para birimidir. Kullanmak için şart yoktur, isteyen herkes kullanabilir. Bitcoin; mining (madencilik) denilen ve madencilerin gerekli algoritmayı çözmesi ile üretilen kodlardır. Madenciler aynı zamanda yapılan işlemlerin doğruluğunu onaylarlar ve tüm bu bilgilerin zincirlenmiş bloklar halinde devamını sağlarlar. Her bir algoritmanın çözülmesi için oldukça güçlü donanıma sahip bilgisayarlar gerekmektedir. Bitcoin üretiminin matematiksel bir sınırı vardır, toplamda 21 milyondan fazla Bitcoin üretilemez. Algoritmaları çözen bilgisayar sayısı arttıkça ve bitcoin üretimi hızlandıkça sistem algoritmaları zorlaştırır. Bu sayede denge oluşturulur. Peki, bu sınır kaldırılamaz mı?

Bitcoin Unlimited Nedir?

Blockchain teknolojisi sayesinde her bir işlem kendinden önceki işlemlerle birleşerek kırılması güç bir blok zinciri oluşturur. Bu kocaman blok zinciri yapılan her işlemin kayıtlı olduğu, herkese açık bir veri tabanıdır. Bitcoin blokları bir depolama kapasitesine sahiptir. Bu kapasite 1MB boyutundadır. Bitcoin Unlimited, Türkçesiyle Sınırsız Bitcoin bu kapasitenin kaldırılması gerektiğini savunur. Kısaca Bitcoin Unlimited blockchaindeki toplam veri kısıtlamasını kaldırmayı amaçlar. İşte bu düşünce Bitcoin çevresinde fikir ayrılıklarına sebep oldu.

Bitcoin Nasıl Kullanılır?

Bitcoin kullanmak için dijital cüzdanlar, yani Bitcoin walletlar gereklidir. Web ağı üzerinde bir cüzdan oluşturabileceğiniz gibi, bunun için üretilmiş bilgisayar programlarını kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğinizde bilgisayara takacağınız donanımsal Bitcoin cüzdanları da bulunmaktadır. Büyük paralarla uğraşan kişiler içinse en güvenli seçenek Cold Storage (soğuk depo) metodudur; yani bilgileri kâğıt üzerine yazdırarak çevrimdışı olarak korumak.

Bitcoin cüzdanlarına para aktarımınızı, Bitcoin internet borsa sitelerinden yapabilirsiniz. Bu sitelerde ayrıca yatırım yapabilir, herhangi bir para birimini Bitcoin’e çevirip, Bitcoin’lerinizi istediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz.

Bitcoin ile Para Kazanmak

Elbette mining yaparak bitcoin kazanabilirsiniz. Ancak bu ciddi derecede iyi bir donanım ve oldukça fazla enerji tüketimi demektir. Ayrıca oldukça yavaş işler. O yüzden hızlı yöntemlerden bahsetmek daha yerinde olacaktır.

Bitcoin trade, yani Bitcoin alım satımı yaparak para kazabilirsiniz. Bunun için öncelikle Bitcoinlerin alış ve satış fiyatlarını öğrenmeniz gereklidir. Bitcoin ve diğer para birimleri arasında çeviri yapabilen döviz sitelerini sık sık takip etmelisiniz. Size tavsiyem oldukça kullanışlı olan Bitcoin USD çeviri sitesi http://preev.com/ ‘dur.

Bitcoin internet borsa sitelerinden mutlaka tanınmış olanları seçin. İnternet üzerinde pek çok iyi seçenek var. Üstelik Türkçe kullanım kolaylığı isterseniz yerli siteler bulmak mümkün. Bilindik olan sitelerden şaşmayın.

Borsada hesap oluşturup, paralarımızı finanse ettikten sonra alım satım için doğru zamanları öğrenmeliyiz. Bunu da Bitcoin düşüş ve yükseliş değerlerini sıkı bir şekilde takip ederek yapabiliriz. Doğru zaman yakalandığında çok kâr getirebilen bu yöntem aynı zamanda yüksek derecede riskli bir yöntemdir.

Gözden çıkarabileceğiniz paralar koyarak küçük denemeler yapmalısınız. Hesaplamalarınızı ve tahminlerinizi bir defterde toplamak iyi olabilir. Birinci önceliğiniz siber saldırıdan ve dolandırıcılardan korunmak olmalıdır.

Diğer bir para kazanma yöntemi ise bitcoin veren sitelerdir. Bu siteler bazı web sayfalarına tıklamanız veya bazı oyunları oynamanız karşılığında ya da direkt reklamları size göstererek size bir miktar satoshi, yani çok küçük bir bitcoin parçası verirler.

‘’Bu siteler neden böyle bir hizmet veriyor?’’  diye sorabilirsiniz. Bu sitelerin çalışma prensibi satoshi vererek kullanıcıları siteye ve dolayısıyla reklam bağlantılarına yönlendirmek, yapılan reklamlardan para kazanmak. Kısacası her iki tarafında karşılıklı yararlandığı bir çalışma şekli. Bu ve bu tarz pek çok sitede biraz vakit ayırarak satoshi kazanabilirsiniz.

Bitcoin Türkiye Durumu

Türkiye’de yeterince yayılamamış olmasına rağmen küçüklü büyüklü pek çok şirket Bitcoin kullanımını kabul etmeye başladı. Son günlerde Bitcoin fiyatlarının yükselmesinden dolayı hem Türkiye’de hem tüm dünyada Bitcoin’e karşı ilgide bir artış var. Türkiye’de özellikle turistik bölgelerimiz başta olmak üzere pek çok işletme Bitcoin kabul etmeye başladı. Bitcoin Türkiye ve tüm ülkelerdeki geçerli yerleri http://coinmap.org sitesinden görebilirsiniz.

Türkiye’de Bitcoin Satan Siteler:

  1. https://www.btcturk.com/
  2. https://koinim.com/
  3. https://www.paribu.com/

+1500 Kişi Bu Siteyi Takip Ediyor. SİZ !

Network Marketing Nedir? , Bitcoin Nedir? , internetten Para Kazanma Nasıl Olur? , Ek Gelir-Ek iş Olanakları Nelerdir? Tüm Bu Soruların Cevabı Mail Adresinize Gelsin İster misiniz?

Aboneliğiniz için Teşekkür ederim. SPAM kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın!!!

Bazı Şeyler Yanlış Gitti.Tekrar Dene

Bu Yazı ile ilgili Görüşünüzü Paylaşmak ister misiniz?

+1500 Kişi Bu Siteyi Takip Ediyor. SİZ !

Network Marketing Nedir? , Bitcoin Nedir? , internetten Para Kazanma Nasıl Olur? , Ek Gelir-Ek iş Olanakları Nelerdir? Tüm Bu Soruların Cevabı Mail Adresinize Gelsin İster misiniz?

Aboneliğiniz için Teşekkür ederim. SPAM kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın!!!

Bazı Şeyler Yanlış Gitti.Tekrar Dene