+90 545 736 6371

Her yaştan, eğitimden, kültürden, tecrübeden insanın çalışabildiği network sistemi son zamanlarda ülkemizde de oldukça kullanılmaya başladı. Network marketing sistemleri, çalışanın istediği zamanda, istediği yerde çalışma imkanı sunarken farklı fikirlerle de yolunu açıyor. Kira yeri olmadan, internet üzerinden işleyişine devam eden network marketing herkese eşit derece imkan sağlıyor.

Network marketing nedir?

Bir çeşit çalışma şekli olan network marketing, gün geçtikçe daha çok hayatımıza girmeye devam ediyor. Diğer ticaret yollarından biraz daha farklı olan network marketing sistemi tavsiye üzerine kurulu ekipten oluşuyor. Freelance çalışma şekli olarak varlığını sürdüren sistem her eğitimden ve yaştan insanı kabul ediyor. Globalleşen dünyada birçok araç kullanarak tüketiciye ulaşılan üreticiler network marketing de daha başka kapıları aralıyor. Çünkü bu sistemde tavsiye ön plana çıkıyor. Ürünü kullanan başkasına tavsiye ettiği için o şirketin distribütörü oluyor. Böylece referanslarla dolu zincir oluşuyor. Şirket ürünü tanıtmak için daha farklı araçlara ihtiyaç duymadan, distribütörler üzerinden tavsiye edilen ürünleri tüketiciye iletiyor.

Yani Network marketing nedir?  sorusunun en güzel cevabı olarak; ürünün reklam olmadan, bir kişinin tavsiyesi üzerine denenmesi ve memnun kaldığı sürece çevresine tavsiye ederek yelpaze oluşturması verilebilir.

Network marketing sistemi nasıl işler?

Şimdiye kadar bildiğimiz ticaret şeklini düşünürsek network marketing aynı şekildedir fakat tek bir farkı aracısı yoktur. Televizyonlardan, radyolardan veyahut kataloglardan gördüğümüz ürünler bizi cezp eder. Hangi ürünün, nasıl özellikten olduğunu, fiyatının ne kadar olduğunu ya da nerede satıldığı gibi soruların hepsini bize aracı dediğimiz reklamlar veya el ilanları cevap verir. Ama network marketing sistemi öyle işlemez. Burada aracı tavsiyedir. Yani ürünü kullanan kişi memnun kalmışsa diğer herkese de söyler ve böylece çevrenin bu üründen haberi olur. Böylece aracıya verilen ücretten de kar elde edilir ve hiçbir reklama dayanmadığı için doğal kabul edilir. Böylece ürünü kullanmak isteyenler önyargısız yaklaşır ve sorun yoksa çevre daha çok büyür. Örneğin; ürün satıcısı reklamlar için gelirinin yüzde 25’ini yatırdığında bu onun için eksidir. Ama bu durum network marketing de ekibe komisyon olarak dağıtılır.

Bu sayede network marketing ürünleri piyasadaki diğer ürünlerden daha çok kar elde edilerek satılır. Network marketing şirketinin aracısı yani distribütörü olursanız iki türlü göreviniz vardır. Birincisi, bireysel tavsiyelerle çevrenizi ürünü almak için çağırmaktır.  Böylece zaten birisi kullanmış ve memnun kalmış mantığıyla cesaret ederek çevredeki insanlar kullanmaya başlarlar. Diğeri ise; takımsal olarak elde edilen başarıdır. Yani aracı olarak seni örnek almış ve ürünü kullanmaya başlamış olanlara sattığın ürünlerle şirketin para kazanması böylece senin sağladığın referansla da distribütörlerin artmasıdır.

Kazanca göre farklı planlar gösteren network marketing sisteminde, başlıca platformlar olarak; Breakaway, Unilevel, Hybrid, Matrix ve Binary’dir. Network marketing sisteminde en karlı ve en yeni platform; Hybrid olarak kabul edilir. Hybrid’de bu işe girmenizi sağlayan üst düzeyle distribütör olarak siz aynı oranda kar elde ederek çalışırsınız. Üstünüz, sizin ekibinize yeni referanslar getirebilir. Böylece hem siz hem de üstünüz kar elde etmiş olur. Üstelik bu durum konumunuz ne olursa olsun değişiklik göstermeden gerçekleşir.

Network marketing yasal mıdır?

Doğrudan satış ismi olarak da kabul edilen network marketing, bir ürün aldığında diğer arkadaşına da davet etmek ya da tavsiye etmekle devam eden zincirdir. Network marketing yasal mı? konusunda çok tartışılan çalışma, son olarak titan zincirinden kesinlikle ayrılmıştır. İlk yıllarda (2011) ülkemizde yasaklanan network marketing, titan zincirinden ayrıldıktan sonra ürünü kendi mal değerinden üstün tutarak zamlı şekilde tüketiciye ulaştırmaz. Aksine distribütörleri de düşünerek ve aracı parası gibi komisyon usulü yapar.

Stok şeklinde çalışmadığı için ürünün elde kalması derdi de yoktur. Saadet zinciri adı verilen titan sistemi network marketing ile kıyaslanamaz duruma geldi ve son yasa ile de tamamen birbirlerinden ayrıldı. Network marketing gerçek ürünlerle, gerçek şirketler durumunda olup, her satışı yüzde 20 spotajla vergilendiriliyor. İlk yıllarda doğrudan satış olarak aynı safhada tutulan ve yasaklanan network marketing, 28 Mayıs 2014 tarihli yeni tüketici hakları kanunu ile tamamen koruma altına alınmıştır.

+1500 Kişi Bu Siteyi Takip Ediyor. SİZ !

Network Marketing Nedir? , Bitcoin Nedir? , internetten Para Kazanma Nasıl Olur? , Ek Gelir-Ek iş Olanakları Nelerdir? Tüm Bu Soruların Cevabı Mail Adresinize Gelsin İster misiniz?

Aboneliğiniz için Teşekkür ederim. SPAM kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın!!!

Bazı Şeyler Yanlış Gitti.Tekrar Dene

“Network Marketing Ne Demek. Nasıl işler” üzerine 2 düşünce

  1. Ağrı merkezden ben Yiğit Yurtsever. Selam herkese bu web sitesi inanki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 25-07-2017 11:53:08

  2. Bayburt merkezden ben Berra Urgancıoğlu. Merhabalar bu web sitesi gerçekten çok güzel, tebrikler 10-07-2017 23:40:39

Bu Yazı ile ilgili Görüşünüzü Paylaşmak ister misiniz?

+1500 Kişi Bu Siteyi Takip Ediyor. SİZ !

Network Marketing Nedir? , Bitcoin Nedir? , internetten Para Kazanma Nasıl Olur? , Ek Gelir-Ek iş Olanakları Nelerdir? Tüm Bu Soruların Cevabı Mail Adresinize Gelsin İster misiniz?

Aboneliğiniz için Teşekkür ederim. SPAM kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın!!!

Bazı Şeyler Yanlış Gitti.Tekrar Dene

%d blogcu bunu beğendi: