+90 545 736 6371

Network marketing, bir ağ sistemidir. Ağ mekanizmaları içerisinde sistem, üyelerin alt üyelere sahip olması ve o alt üyelerin de kendi alt üyelerine sahip olması geometrik olarak genişleyen bir modelle işlemektedir.Network Marketingde Dogru Sponsor olma veya Yani her üye aslında potansiyel sponsordur ve her müşteri ileride üye ve/veya sponsor olacak birer kaynaktır. Dolayısıyla sponsor olma süreçlerinin çok iyi değerlendirilmesi gereklidir. Network marketing sponsor olma ekibe yeni bir üye katmayı ifade etmektedir. Üyenin sisteme en iyi şekilde adapte olması için çalışmalar yapacak kişi de sponsorun bizzat kendisidir.

Üyenin satış potansiyeli sonuç olarak sponsoru da etkileyecektir. Öncelikle üyeye sponsorun faydalı bir kaynak olduğu doğru biçimde anlatılmalıdır. Zira kimi üyeler sisteme sponsorsuz katılmanın avantajları olduğunu düşünmektedir. Bu yanılgının ortadan kaldırılmasını sağlamakta sponsorluk sanatı icracısı olan ekip üyesinin yetenekleri ile doğru orantılıdır.

Network marketing kitapları, sponsorlukla ilgili pek çok veriyi içermektedir. Aslında tüm kaynakların özünde varmaya çalıştığı nokta, sponsor yardımıyla elde edilecek verimin, sponsor olmadan elde edilecek olandan çok daha fazla olduğudur. Zira sponsor, sektörde deneyim sahibidir ve yeni katılımcıya benzersiz yetiler kazandırabilir. Ayrıca sponsorun bilgi saklamak gibi bir ihtiyacı yoktur, bilakis sponsoru olduğu kişinin gelirlerinden otomatik olarak faydalanacağı için azami gelişimi tesis edecektir.

Kimi yeni üyelerin bir çekincesi de sponsorun üst üye olacağı ve sistemde bir ast üst ilişkisinin var olacağı yanılgısıdır. Tabii kimi sponsorlar ne yazık ki bu hatayı yapar ve sponsoru oldukları üyeyi rahatsız edecek düzeyde üstünlük kurma çabası içerisine girerler.

Network marketing böyle böyle bir süreç değildir. Bilinen ilk ağ sistemi ile freelance para kazanma faaliyeti olan network marketing süreçleri içerisinde sisteme bugün katılmış üye ile, en üst seviyede üye arasında yalnızca deneyim bakımından bir fark vardır ki, bu da hiçbir hiyerarşik yapısı olmayan network sistemi içerisinde bir üstünlük oluşturmaz. Üye tek başına bir işletme gibidir ve zaman içerisinde tüm üyelerden daha üst bir noktaya ulaşma ihtimali vardır ki, bu durumda da bir kıdem farkı ortaya çıkmayacaktır. Hiçbir network marketing ağında hiyerarşi bulunmaz. Sistem herkese eşit uzaklıktadır ve herkesi eş potansiyelde faaliyet gösterir.

Burada üyenin niteliklerini yükseltmesi kendi avantajına olacak, daha yüksek hacimlere erişmesi kendisi ile birlikte tüm ağın niteliklerini yükseltecektir. Ancak başarısız üyenin vasıflarının yükseltilmesi için sponsorlarca çalışmalar yapılması, sponsorların faydasına olacaktır. Elbette üye de para kazanacak ortak bir fayda elde edilmiş olacaktır.

Nihai olarak network marketing sponsor olmasürecinde kişinin ağını ve kendini çok iyi değerlendirmesi ve gereksinimleri doğru hesaplayarak ihtiyaçların karışlanması için üyelere destek olmalıdır. Ürünlerin tedariki, satışı ve yeni üyelerin bulunması gibi süreçlerde, sisteme yeni entegre olmuş üyeler başta olmak üzere tüm sisteme genel anlamda rehberlik etmek sponsorluk sanatı ilkeleridir.

Network marketing tüketici odaklı bir satış sistemidir. Katılan her üyenin fayda olması prensibi ile çalışır ve hiçbir üyeyi diğerinin üzerine koymaz. Sponsorlar gerekirse kişisel gelişime de özen gösterip, network marketing kitapları edinmeli, sahip olacakları teorik bilgiyi ekiple paylaşmalı ve kendilerine sponsor olmuş kişilerle sürekli istişare halinde olmalıdır.

Tüm detaylarıyla iyi kurulmuş bir sistem her unsura ciddi miktarlarda gelir elde ettirebilecek kapsamlı enstrümanlara sahiptir. Doğru ürünün pazarlama süreçlerinde faaliyette olan bireylerin başarısı ekip dinamiği ile birlikte en üst seviyeye çıkacak, tüm ağın verimliliği yükselecektir. Elbette üreticiler de efektif ekiplerle çalışmayı tercih edecek ve bu gruplara avantajlar sağlayacaktır.

+1500 Kişi Bu Siteyi Takip Ediyor. SİZ !

Network Marketing Nedir? , Bitcoin Nedir? , internetten Para Kazanma Nasıl Olur? , Ek Gelir-Ek iş Olanakları Nelerdir? Tüm Bu Soruların Cevabı Mail Adresinize Gelsin İster misiniz?

Aboneliğiniz için Teşekkür ederim. SPAM kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın!!!

Bazı Şeyler Yanlış Gitti.Tekrar Dene

“Network Marketingde Dogru Sponsor” üzerine bir düşünce

  1. Batman merkezden ben Oğur Tecer. Merhaba herkese paylaşımınız vallaha billaha dikkat çekici, twitter da paylaştım 10-07-2017 12:34:35

Bu Yazı ile ilgili Görüşünüzü Paylaşmak ister misiniz?

+1500 Kişi Bu Siteyi Takip Ediyor. SİZ !

Network Marketing Nedir? , Bitcoin Nedir? , internetten Para Kazanma Nasıl Olur? , Ek Gelir-Ek iş Olanakları Nelerdir? Tüm Bu Soruların Cevabı Mail Adresinize Gelsin İster misiniz?

Aboneliğiniz için Teşekkür ederim. SPAM kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın!!!

Bazı Şeyler Yanlış Gitti.Tekrar Dene

%d blogcu bunu beğendi: