+90 545 736 6371

Belkide Network Marketing Piyasasının büyümesinin veya aynı ritimde devam etmesinin network marketing şirketlerinin hacimlerinin ve organizasyonların büyümesinin en kilit ve temel kavramın adına Sponsorluk diyebiliriz…Bir çok sebep ve sonuç ilişkisi içerisinde o kadar mühim olan Network Marketing Pazarında sponsorluğun önemi ve nasıl olacağı ile alakalı bir kaç madde yazmaya karar verdim;

1-Sponsorun bilmiyorum deme hakkı yoktur.Kendi sponsoru ve şirket eğitim dökümanlarından haber alması konularında mazereti onay edilemez.Ve bilgi eksikliliği kesinlikle kabul edilemez.

2-Sponsor aktarımını gerçek, seviyeli,iş ahlakına uyumlu ve şirket ilkeleri çerçevesinde inşa etmek ile mükelleftir.Ayrıca rakip firmalara karşı esnek olup, her alanda destekleyici olmalıdır.

3- Adayı Bulmak.Bunu yanlış anlamayın sponsor her zaman ”balık tutmayı ögreten” kişidir.

4-Adayı Tanışmak ,Karşılıklı Tanışmak ve Sunum Yapmak. Ortam içerisinde sinerjiyi oluşturup, toplantıdaki kişilerin motivasyonunu arttırmak

5-Adayın kayıt sonrasında başlama seansını yapmak.Ve takımındaki kişiye sponsor olduğunu hissettirmek.

6-Yeni distribütörün şirket ilkelerini incelemesi, Anlamadığı konuları algılamasını sağlayarak şeffaf bilgilere ulaşmasını sağlamak

7-Aktif sponsorluk yapılmış olan distribütörün ekibi ile tanışmak ve ekip motivasyonu için uyumlu eğitimleri sağlamak

8-Aktif sponsorluk yapılmış olan girişimcinin ve ekibinin vizyonlarına, yaratıcılıklarına katkı sağlamak

Şunu unutmayalım bu iş modelinde sponsorunuz sizin patronunuz değildir,aynı bir şey sponsor içerisinde gereken siz bir patron değilsiniz,Ama işimizin en güzel yanı sponsorlarınız  sizinle kol kola yürüyecek adım atacak kişi olmasıdır.Hiç bir kimse sponsor kadrosunda yer alan kişilere talimat kipi ile konuşma davranışı sergilememelidir.Bunu deneyenlerin sonu ortadır.Hiç bir Distribütör de şunu unutmamalıdır,Sponsorluk görevini yapan arkadaşınız sizi bizzat konumuna getirmesi amaçı ile çalışır ve sizinde bunu istemeniz gereklidir.Üst bölümde birtakım şeyler ile sponsorluğa deyinmek istedim,ama bunları yaparken dikkatli olunması gereken olan bir takım mühim noktalar mevcut,bu hem bir sponsorluk yapacak bireylerin hem bir de sponsorundan yardım bekleyen bireylerin dikkatli olması gereken olan konulardır.

Network Marketing Liderlik öncesinde sponsorlukla başlar,Network marketingde sponsorluk ise çalıştığın firmanın bütün değerlerini iyi bilmek,Bunları iyi aktarmak güzel bir sponsor ve liderlik Yolunda ilerlemek amaçlı sektörle ilgili bütün eğitimleri almaktan geçer.

Son olarak şunu unutmayalım Lider sponsorlar hiç bir süre işlerini talihe ve tesadüflere bırakmazlar.

İşte bu sektörde hüküm verme noktanız bu olmalı…

+1500 Kişi Bu Siteyi Takip Ediyor. SİZ !

Network Marketing Nedir? , Bitcoin Nedir? , internetten Para Kazanma Nasıl Olur? , Ek Gelir-Ek iş Olanakları Nelerdir? Tüm Bu Soruların Cevabı Mail Adresinize Gelsin İster misiniz?

Aboneliğiniz için Teşekkür ederim. SPAM kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın!!!

Bazı Şeyler Yanlış Gitti.Tekrar Dene

Bu Yazı ile ilgili Görüşünüzü Paylaşmak ister misiniz?

+1500 Kişi Bu Siteyi Takip Ediyor. SİZ !

Network Marketing Nedir? , Bitcoin Nedir? , internetten Para Kazanma Nasıl Olur? , Ek Gelir-Ek iş Olanakları Nelerdir? Tüm Bu Soruların Cevabı Mail Adresinize Gelsin İster misiniz?

Aboneliğiniz için Teşekkür ederim. SPAM kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın!!!

Bazı Şeyler Yanlış Gitti.Tekrar Dene